Nuorten joukkuetarjonta ja valmentajat Vantaalla kaudella 20-21
7.3.2020 11:56 Uutiset / Pääsivusto

Vantaalainen nuorten vaiheen kiekkokartta tarjoaa ensi kaudella joukkueita liitteen mukaisesti.

Etelä-Vantaan Urheilijat ry ja Kiekko-Vantaa Itä ry ovat kasvattiseuroja. Kiekko-Vantaa Juniorit ry on seurojen yhteinen kilpakiekkoseura, jonka hallitus muodostuu Etelä-Vantaan Urheilijat ry:n ja Kiekko-Vantaa Itä ry:n hallituksen jäsenistä. Kasvattajaseurat tekevät yhteistyötä tavoitteenaan kehittää vantaalaista jääkiekkoa ja jääkiekon harrastusmahdollisuuksia.

Liitteen joukkueet varmistuvat siinä kohtaa, kun Suomen Jääkiekkoliitto on ensin käsitellyt villikorttihakemukset, jotka tulee toimittaa seurojen toimesta liittoon 15.3. mennessä. Päätökset ylempien (SM, Mestis, Ylempi) joukkueiden paikoista julkaistaan SJL:n toimesta 31.3. mennessä.

Tämän jälkeen avaamme kasvattajaseurojen (K-Vantaa Itä & EVU) sivuille ylempiin ja alempiin joukkueisiin ilmoittautumiset. Juniorit ry:n kilpakiekkojoukkueisiin tavoitteleviin Vantaalaisiin jääkiekkoilijoihin ollaan erikseen yhteydessä.

Vantaalaisen kiekkoperheen ulkopuolta tulevat, jotka ovat kiinnostuneita Junioreiden kilpakiekkojoukkueista, ovat suoraan yhteydessä valmentajiin.

Lisätietoja ensi kauden joukkuetoiminnasta antavat joukkueiden valmentajat:

Kiekko-Vantaan Juniorit ry

Joukkue: U18 (B)

Taso: SM

Vastuuvalmentaja: Lasse Kivekäs

puh. 050 361 9483

Sähköposti: lasse.kivekas@kiekkovantaa.fi

Joukkue: U18 akatemia (B-ak)

Taso: Mestis

Vastuuvalmentaja: Antti Lievonen

puh. 040 511 9448

Sähköposti: antti.lievonen@kiekkovantaa.fi

Joukkue: U16 (C)

Taso: SM

Vastuuvalmentaja: Janne Eriksson

puh. 050 361 9483

Sähköposti: janne.eriksson@kiekkovantaa.fi

Joukkue: U16 akatemia (C-ak)

Taso: Mestis

Vastuuvalmentaja: Mika Virtanen

puh. 040 715 6869

Sähköposti: mika.virtanen@pp8.inet.fi

Joukkue: U15 (C2)

Taso: AAA

Vastuuvalmentaja: Niklas Skutnabb

puh. 040 538 8168

Sähköposti: niklas.skutnabb@kiekkovantaa.fi


Toiminnanjohtaja

A-P Muurimäki

puh. 050 576 3278

Sähköposti: ap.muurimaki@kiekkovantaa.fi


Kiekko-Vantaa Itä ry

Joukkue: U22 (A)

Taso: Alempi

Vastuuvalmentaja: Jani Haatanen

puh. 044 507 7792

Sähköposti: jani.haatanen@gmail.com

Joukkue: U17 (2004-2005 synt.)

Taso: Ylempi

Vastuuvalmentaja: Kim Ek

puh. 0500 484 584

Sähköposti: kim.ek@saunalahti.fi

Joukkue: U17 (2004-2005 synt.)

Taso: Alempi

Vastuuvalmentaja: Tony Stolpe

puh. 044 533 3783

Sähköposti: tstolpe15@gmail.com

Joukkue: U15 (2006 synt.)

Taso: A

Vastuuvalmentaja: John Bjugg

puh. 040 417 2486

Sähköposti: john.bjugg@gmail.com


Valmennuspäällikkö

Ville Turunen

puh. 050 330 0939

Sähköposti: ville.turunen@kiekkovantaa.fi


Etelä-Vantaan Urheilijat ry

Joukkue: U22 (A)

Taso: Alempi

Vastuuvalmentaja: Jaska Tsupari

puh. 040 580 4110

Sähköposti: jaska.tsupari@gmail.com

Joukkue: U19 (2002-2003 synt.)

Taso: Alempi

Vastuuvalmentaja: Teppo Valtanen

puh. 050 486 2877

Sähköposti: valtanen.teppo@gmail.com

Joukkue: U17 (2004-2005 synt.)

Taso: Ylempi & alempi

Vastuuvalmentaja: Juha Kvist

puh. 040 570 1500

Sähköposti: juha.kvist@hotmail.com

Joukkue: U15(2006 synt.)

Taso: AA

Vastuuvalmentaja Juuso Leppänen

puh. 040 738 9836

Sähköposti: juusoleppanen@icloud.com


Valmennuspäällikkö

Kari Karvinen

puh. 040 505 1027

Sähköposti: kari.karvinen@evu.fi


   
Lisää uutisia
Kiekko-Vantaa Itä ry
Kategoriat