Seurapaitapäivä 24.9.
17.9.2019 14:19 Uutiset / Pääsivusto

Seurapaitapäivä 24.9.

Suomalaisissa urheiluseuroissa on yli miljoona liikkujaa, urheilijaa ja toimijaa. Seurasydän-kampanja haluaa nostaa esille seuratoiminnan ylivoimaisen vahvuuden – yhteisöllisyyden. Olympiakomitea, lajiliitot ja liikunnan aluejärjestöt haastavat kaikki urheiluseurat mukaan kampanjaan, joka tekee yhteisöllisyyden näkyväksi ja liputtaa suomalaista seuratoimintaa!

Yksi kampanjan kohokohdista on tiistaina 24.9. vietettävä Seurapaitapäivä, jolloin kaikkia suomalaisia kehotetaan pukemaan töihin, kouluun ja menoihin oman seuran pelipaita, verkkarit tai fanipaita – tai muuten sonnustautumaan oman seuran väreihin.

Haastamme nyt kaikki seuran jäsenet – entiset ja nykyiset, valmentajista faneihin ja huoltajista harrastajiin – sonnustautumaan seuran vaatteisiin tai väreihin! Kannustamme mukaan myös kaikki yhteistyökumppanit!


   
Lisää uutisia
Kiekko-Vantaa Itä ry
«  Heinäkuu   »
Kategoriat